24 stycznia 2017 Senator spotkał się z rolnikami – plantatorami tytoniu, członkami grup producenckich i związków plantatorskich, w sprawie trudnej sytuacji na rynku tytoniu.
30 stycznia 2017 Senator uczestniczył w konferencji pt. „Wzmacniamy polskie rolnictwo’’ zorganizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Urzędem Wojewódzkim w Lublinie. Celem konferencji była prezentacja dotychczasowych efektów i założeń polityki rządu w obszarze rolnictwa. Ministrowi Krzysztofowi Jurgielowi podczas wizyty w stolicy województwa lubelskiego towarzyszył podsekretarz stanu w MR i RW Ryszard Zarudzki. Wizyta szefa resortu rolnictwa w Lublinie obejmowała trzy spotkania. Rozpoczęła się od konferencji prasowej, następnie odbyło się spotkanie z dyrektorami instytucji działających na rzecz wsi i jej mieszkańców , dla których organem prowadzącym jest MRiRW oraz wojewódzka konferencja środowiska rolniczego.
31 stycznia 2017 Senator uczestniczył w spotkaniu Jacka Boguckiego - Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi z rolnikami – plantatorami tytoniu, członkami grup producenckich i związków plantatorskich, w sprawie trudnej sytuacji na rynku tytoniu w Polsce.
11 lutego 2017 Senator uczestniczył w konferencji pt. „Wzmacniamy polskie rolnictwo’’ zorganizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Urzędem Wojewódzkim w Ostródzie. Celem konferencji była prezentacja dotychczasowych efektów i założeń polityki rządu w obszarze rolnictwa.
11 marca 2017 Senator uczestniczył w konferencji pt. „Kraje Europy Środkowej w obliczu reformy Wspólnej Polityki Rolnej” zorganizowanej w Jasionce k. Rzeszowa przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. komisarz UE ds. rolnictwa, ministrowie z Grupy Wyszehradzkiej, parlamentarzyści, przedstawiciele organizacji rolniczych i samorządu woj. podkarpackiego.
19 marca 2017 Senator wziął udział w spotkaniu z mieszkańcami gminy Adamów w Suchowoli i z mieszkańcami gminy Krasnobród w Krasnobrodzie. W spotkaniu uczestniczyli: Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski, Sławomir Zawiślak, poseł na Sejm RP, Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie, Lucjan Bednarz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Zwierzyniec, Janusz Nawój, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Zamościu, Henryk Cisak, kierownik Oddziału Terenowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zamościu, Krzysztof Pilip, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Zamościu z siedzibą w Sitnie.
6 kwietnia 2017 Senator wraz z poseł Teresą Hałas, przewodniczącą NSZZ RI „Solidarność” oraz przedstawicielami Związku, na zaproszenie Ministerstwa Rozwoju wzięli udział w konsultacjach eksperckich, które odbyły się w ramach projektu realizowanego przez Organizację na rzecz Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) na rzecz Ministerstwa Rozwoju pt.: „Przegląd Krajowej Polityki wobec Rozwoju Obszarów Wiejskich w Polsce”.Głównym przedmiotem dyskusji podczas spotkania były kwestie dotyczące rozwoju obszarów wiejskich. Ze strony OECD w spotkaniu udział wzięli międzynarodowi eksperci i konsultanci z Zespołu Rozwoju Regionalnego OECD i Zespołu ds. Handlu i Rolnictwa, m.in.: Enrique Garcilazo z Zespołu Nadzoru nad Projektem oraz Krawchenko – Koordynator Projektu.
30 kwietnia 2017 uczestniczył w spotkaniach z mieszkańcami gminy Zamość w Zawadzie, Sitańcu i Białowoli. W spotkaniu udział wzięli Sławomir Zawiślak poseł na Sejm RP, Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski, Stanisław Grześko Radny Rady Powiatu Zamojskiego oraz przedstawiciele administracji rządowej: Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego oraz Lasów Państwowych.
9 maja 2017 Senator wziął udział w spotkaniu Narodowej Rady Rozwoju sekcja „Wieś ,Rolnictwo” pt.: „Koszty energii dla małego biznesu i rolnictwa. Odnawialne źródła energii jako remedium na wzrost cen i niedobory energii na obszarach wiejskich i podmiejskich”. Spotkanie odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
23 maja 2017 Senator wziął udział w Konferencji pt. „Wnioski i doświadczenia ze zwalczania ASF na terenie województwa lubelskiego”, zorganizowanej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. W czasie konferencji przedstawione zostały zagadnienia związane z sytuacją epizootyczną, zasadami postępowania w zakresie w zakresie przemieszczania trzody chlewnej w strefach objętych restrykcjami oraz organizacją systemu doradztwa w obszarze produkcji rolnej.
28 maja 2017 wraz z poseł Teresą Hałas, przewodniczącą NSZZ RI „Solidarność” wziął udział w spotkaniu z mieszkańcami gminy Dołhobyczów.
30 maja 2017 Senator uczestniczył w konferencji pt. „ Gospodarka łowiecka jako element ochrony środowiska przyrodniczego i zrównoważonego rozwoju”, zorganizowanej przez senacką Komisję Środowiska.
7 lipca 2017 Senator uczestniczył w konferencji pod hasłem „WPR: Wyraź swoją opinię” (The CAP: Have your say) w Komisji Europejskiej w Brukseli. Podczas konferencji przedstawiono wyniki konsultacji społecznych dotyczących przyszłej wspólnej polityki rolnej UE (WPR). W ramach konsultacji przesłano ponad 322 tys. odpowiedzi, które pochodziły od szerokiego grona zainteresowanych stron, w tym rolników, obywateli, organizacji i innych zainteresowanych stron.
12 lipca 2017 Senator wziął udział w konferencji pt.: „ASF - Wyzwanie XXI wieku” w miejscowości Łazy, gmina Łuków, zorganizowanej przez Przewodniczącą NSZZ RI „Solidarność”, Poseł na Sejm RP – Teresę Hałas. W konferencji uczestniczyli: Wicewojewoda Podlaski-Jan Zabielski, Wojewódzki Urząd Weterynaryjny – podlaski i lubelski, Służby Zarządzania Kryzysowego i Wydziału Rolnictwa Wojewody Lubelskiego, przedstawiciele Lubelskiej Izby Rolniczej, Samorządowcy, Wójtowie, Starostowie oraz zainteresowani rolnicy. Podczas konferencji debatowano na temat przyczyn choroby ASF, a także nad koniecznymi działaniami jej zwalczania.
2 września 2017 w Auli Ojca Kordeckiego na Jasnej Górze uczestniczył w konferencji nt. „Wykorzystanie środków PROW 2007 – 2013 w zakresie dziedzictwa kulturowego polskiej wsi oraz możliwości wykorzystania środków z PROW w perspektywie 2014-2020”.
9 września 2017 uczestniczył w konferencji naukowej pt. „Żywność darem dla życia i zdrowia – w świetle zagrożeń od GMO”, która odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Konferencji towarzyszyły targi zdrowej żywności promujące produkty pochodzące z polskich lasów. Organizatorami wydarzenia byli: Ministerstwo Środowiska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także Polski Związek Łowiecki, Lasy Państwowe, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, NSZZ RI „Solidarność” oraz Instytut im. Jana Pawła II "Pamięć i Tożsamość".
2-4 października 2017 Senator Jerzy Chróścikowski, wiceprzewodniczący NSZZ RI „Solidarność uczestniczył w 38. Konferencji Rolniczej Ameryka Północna – Unia Europejska w Stanach Zjednoczonych, w Waszyngtonie.Podczas konferencji przedstawione zostały najważniejsze wydarzenia polityczne związane z gospodarką i polityką rolną w każdym z państw i regionów uczestników konferencji. Omówiono trendy w produkcji i konsumpcji towarów produkowanych na rynkach poszczególnych państw i ich wpływ na produkcję rodzimych rolników. Kolejnym tematem były międzynarodowe umowy handlowe (NAFTA, TTIP), globalizacja, ochrona, nacjonalizm gospodarczy i ich wpływ na produkcję i marketing rolników i hodowców. Następnie podjęto temat polityki rządów związanych ze zrównoważonym rozwojem i środowiskiem, które mają wpływ na rolnictwo i globalną konkurencyjność. Dyskutowano o nowych technologiach w kontekście utrzymania produkcji i rozwiązań spełniających wymogi zrównoważonej gospodarki wodnej, powietrza, klimatu i bezpieczeństwa żywności dla gospodarstw rolnych. Ważnym tematem było również partnerstwo w łańcuchu żywnościowym. W ramach konferencji zorganizowane zostały wizyty w gospodarstwach rolnych.
11 października 2017 Senator uczestniczył w spotkaniu ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela z przedstawicielami plantatorów tytoniu.
17 października 2017 Senator wziął udział w posiedzeniu Sekcji "Wieś, Rolnictwo" Narodowej Rady Rozwoju w Pałacu Prezydenckim. Podczas posiedzenia m.in. rozpatrywano projekt ustawy o rentach strukturalnych, złożony Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie przez NSZZ RI "Solidarność". Projekt ustawy w imieniu Związku prezentowali Przewodnicząca NSZZ RI "Solidarność" Poseł Teresa Hałas oraz Zastępca Przewodniczącej Senator Jerzy Chróścikowski.
22 listopada 2017 Senator uczestniczył w konferencji pt. ,,Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o polskiej wsi” z udziałem Pana Andrzeja Dudy, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie odbyło w Centralnej Bibliotece w Warszawie. Spotkanie było kolejnym w cyklu wydarzeń w ramach kampanii społeczno-informacyjnej pn. „Wspólnie o Konstytucji” poprzedzającej, zapowiedziane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, referendum konsultacyjne w sprawie zmian w Konstytucji RP. Dr Barbara Fedyszak - Radziejowska, Doradca Prezydenta RP, wygłosiła referat przedstawiając historyczne znaczenie wsi dla Polski.
29 listopada 2017 Senator wziął udział w panelu ekspertów poświęconym wstępnym ustaleniom kontroli Najwyższej Izby Kontroli pt. „Realizacja programu bioasekuraji jako element zwalczania afrykańskiego pomoru świń”. Kontrola została podjęta z inicjatywy własnej NIK. Objęto nią 23 gminy w pięciu powiatach województwa podlaskiego (augustowskim, białostockim, hajnowskim, sejneńskim i sokólskim) w okresie od 28 kwietnia 2015 r. do 30 czerwca 2017 r.
1 grudnia 2017 Senator wziął udział w seminarium pt. „Nowa Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej” z udziałem Jerzego Plewy, Dyrektora Generalnego w Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, który przedstawił Komunikat w sprawie modernizacji i uproszczenia wspólnej polityki rolnej UE.
18 grudnia 2017 Senator uczestniczył w Brukseli w konferencji UE w sprawie perspektyw rolnych, która jest okazją do dyskusji na temat przyszłości rolnictwa w Europie i stojących przed nim wyzwań. Trzecią edycję dorocznej konferencji otworzył Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Phil Hogan. Dyskusja w pierwszym dniu skupiła się na modernizacji i uproszczeniu Wspólnej Polityki Rolnej. Uczestnikami konferencji były instytucje UE, rządy i organizacje międzynarodowe, podmioty zaangażowane w łańcuch dostaw żywności, eksperci rynkowi, pracownicy akademiccy, ośrodki analityczne i społeczeństwo obywatelskie.